Esileht -> Webhosting -> Tarkvara
Tarkvara Trüki

Kõikidel serveritel on operatsioonisüsteemiks CentOS Linux, mis on Red Hat Enterprise Linux kasutajatoeta distributsioon. Linuxi kernel on üldjuhul ümber kompileeritud toetamaks uuemaid RAID kontrollereid ja optimiseeritud just hostinguserveri tööks.

Veebiserverina töötab Apache (hetkel versioon 2.2.x seeria), mis kasutab Peruser moodulit. Selle tulemusena töötavad kõik veebiserveri protsessid eraldi kasutajate all. Sellest lähtuvalt ei ole vaja seada faile veebikaustas 777 õigustega (World Writeable) vaid piisab juba 700 õigustest, sest Apache jookseb just selle konkreetse kasutaja all. Selline konfiguratsioon tagab turvalise läbisaamise eraldiolevate veebiklientide vahel. Sarnase effekti saavutab ka CGI või FCGI ja suexec kasutamine, kuid viimaste miinuseks on tagasilöök kiiruse arvelt ( ei ole võimalik kasutada php kiirendeid, vahemälusid, cgi reageerimiskiirus on väiksem ) ja teatud funktsionaalsuse kitsendused (htaccess kasutamine läbi php). Tulemuseks on kiire ja turvaline keskkond, mis on ühilduv teiste hostingupakkujate poolt pakutavate tehniliste omadustega, mis tagab selle, et ületoodud veebirakendused töötavad ka Meie serverites ilma eriliste lisamuudatusteta.

Server kasutab hetkel nii PHP5 kui kui ka PHP4 versiooni. Tulevikus lisandub siia ka PHP6 kasutamise võimalus (eelkõige mõeldud arendajatele, kes tahavad olla teistest sammuvõrra ees). Samas kaob tõenäoliselt ära PHP4 kasutamise võimalus, kuna see võimaldab luua vigasemat ja ebaturvalisemat koodi. Lisaks sellele oli PHP4 EOL (End of Life) 31.12.2008, mis tähendab et PHP4'le ei pakuta enam lisavõimalusi ja turvaparandusi.

 

Serverites on installeeritud:

Tarkvara Versioon
ImageMagick
6.0.7.1
PHP55.2.5
PHP44.4.7
IoncubeLoader3.1.31
Zend Optimizer
3.2.8
MySQL5.0.67

 

 

Viimati uuendatud Kol, 14.Jan.2009 23:38
 
plax@turbodiisel.com
gameservers webhosting contact webmail datapanel gadmin